110 MBRS - gwarancja jakości

Zastosowanie

Doważarki te służą do pomiaru i korekcji niewyważenia kompletnych rdzeni turbosprężarek. Maszyna jest specjalnie zaprojektowana w oparciu o wymagania zakładów naprawczych turbosprężarek oraz placówek badawczych i rozwojowych. Najnowocześniejsze techniczne oprzyrządowanie daje bardzo dokładny pomiar niewyważenia już po pierwszym biegu pomiarowym więc tylko jeden lub dwa kroki korekcji są potrzebne aby otrzymać rdzeń turbosprężarki w tolerancji. Korekcja niewyważenia jest dokonywana po stronie koła kompresora poprzez szlifowanie na trzonku śruby za pomocą zintegrowanej ręcznej szlifierki. Nie ma więc potrzeby wymontowywania i przenoszenia rdzenia na inne stanowisko do korekcji. Standaryzowane adaptery dla różnych rdzeni zapewniają szybki i łatwy montaż i ich wymianę, oraz doważanie dużego zakresu różnych rdzeni turbosprężarek.

Budowa

Doważarka 110 MBRS odznacza się kompaktową budową gdzie wszystkie elementy są zabudowane w jednej stabilnej obudowie. Dzięki temu maszyna nie wymaga dużej przestrzeni. Górna część maszyny to układ pomiarowy CAB 950 oparty na oprogramowaniu Windows(r) z ekranem dotykowym, który jest specjalnie zaprojektowany do wysoko obrotowego wyważania. Otrzymane parametry wibracji mogą zostać pokazane na wykresie Bodego lub Nyquista:

  • przesunięcie
  • prędkość
  • przyspieszenie

Niewyważenie w jednostce masy jest przedstawiane w wartości na danym kącie. Obszar roboczy jest zaprojektowany ergonomicznie i umiejscowiony po środku. Przesuwane drzwi osłony otwierają cały obszar roboczy, zapewniając łatwą obsługę. Adaptery rdzeni są montowane łatwo i szybko. System smarowania olejem jest zintegrowany w maszynie.

ZOBACZ BROSZURĘ >>

Najważniejsza jest jakość!